Sportovní klub

Kdo jsme?

Náš sportovní klub byl založen na podzim roku 2015.

Hlavním cílem je umožnit dalším mladým sportovcům aktivně se vyvíjet v rámci závodního plavání, mít radost ze sportu, jako takového, a ze svých dosažených výkonů na základě tréninkové přípravy. Chceme rozšířit řady závodních plavců v ČR a účastnit se plaveckých, ale i triatlonových soutěží.

Od počátku roku 2016 se účastníme plaveckých závodů pro kategorie našich oddílových plavců. Hned od prvotního seznámení s plaveckými závody se naši plavci pravidelně umisťují na stupních vítězů a již v prvním roce dosahujeme na tituly přeborníka Prahy a kvalifikujeme se na nejvyšší soutěže v daných kategoriích Pohár a MČR.

Máme radost z dosažených výsledků našich mladých plavců a především zlepšující se techniky plavání všech našich závodníků.

Další informace ze sportovního klubu najdete na podstránkách v menu.

Trenéři

Michal Andres
Michal Andres25 m bazén, plavecký oddíl
– trenér plavání II. třídy – specializační část
– rozhodčí III. třídy – plavání
– zdravotník zotavovacích akcí
– rozhodčí III. třídy – plavání
– certifikát metodika plaveckého způsobu motýlek
– certifikát metodika plaveckého způsobu znak

kontakt: 602 316 373, andres@aquasportclub.cz

Závodnímu plavání jsem se začal věnovat v 7 letech, kdy mě k plavání přivedl můj otec, který stále aktivně trénuje ve známém pražském oddíle v Praze. Po absolvování plavecké přípravky jsem pokračoval v plavání na plavecké sportovní škole v Sázavské ulici, kde moje plavání začalo nabírat vážnějších rozměrů s 11ti tréninky za týden. Tento dril se, jak u mě, tak u celého teamu, začal projevovat na výsledcích. S naší sportovní třídou jsme několikrát vyhráli první místo v plaveckých závodech sportovních škol ČSSR.

Moje osobní plavecké úspěchy se datují do žákovských kategorií:

 • několikanásobný přeborník Prahy na 100 a 200 M
 • 4. místo na 100M a 200M na MČR v několika žákovských kategoriích
 • 7. místo na MČSSR na 200 M
 • člen žákovské štafety na 10×50 VZ, která držela mnoho let rekord ČSSR
 • člen prvoligového družstva Bohemians Praha

Vodní pólo

 • člen teamu Bohemians Praha – Národní liga – pravidelné umístění do třetího místa

Triatlonu jsem se věnoval závodně i rekreačně, největším úspěchem je 12. místo na Pražském triatlonu ve své kategorii.

„Aktivně“ jsem se sportu v těchto disciplínách věnoval do svých 28 let. K plavání jsem se opět vrátil až jako hlavní trenér Sk ASC, nově vybudovaného oddílu.

Martina Stránská
Martina Stránská25m bazén, plavecký oddíl
– cvičitel plavání II. třídy

S plaváním jsem začala již ve školce, a protože mě plavání natolik bavilo, začala jsem chodit na kroužek plavání do plavecké školy Delfínek a začala jsem se plavání věnovat víc. Plavala jsem za Vodní stavby. Mezi mé nejoblíbenější disciplíny patřilo 50VZ a 100P. 100P byla disciplína, která mě bavila asi nejvíc a dostala jsem se s ní i na republiku. V té době jsem se nevěnovala jen plavání, hrála jsem tenis a volejbal a bavila mě také atletika. Nakonec zvítězila vášeň pro kolektivní sport volejbal, kde jsem hrála 1.ligu za tým SKŠ Mikulova. Volejbalu se aktivně věnuji dodnes.

K plavání jsem se opět vrátila až na vysoké škole, kde jsem studovala tělesnou výchovu a sport. Účastnili jsme se vysokoškolské plavecké ligy, kde jsem zjistila, že mi plavání chybí, a proto jsem si při škole udělala cvičitele plavání a začala se věnovat malým plaváčkům, kterým voda ještě nic neříkala. Práce s dětmi mě moc baví a jsem ráda, že jsem se tímto způsobem k plavání vrátila.

Daniela Vávrová25m bazén, plavecký oddíl
– učitel plavání třídy C
– rozhodčí III. třídy – plavání
– kurz diagnostika předškolního a školního dítěte

Závodnímu plavání jsem se začala věnovat v 8 letech, kdy mě k plavání přivedl můj tatínek. O 2 roky později jsem stála na stupni vítězů zimního MČR na 100m P.

12 let jsem plavala za plavecký klub SK Slavia Praha a mezi mé oblíbené disciplíny patřilo 50,100 a 200 m prsa.

Moje plavecké úspěchy:

 • několikanásobná přebornice prahy na 100 a 200 P v žákovských kategoriích
 • druhé místo na 100 P zimního mistrovství ČR v žákovské kategorii
 • třetí místo na 200P zimního mistrovství ČR v žákovské kategorii
 • 2x třetí místo na 200 P letní a zimní mistrovství ČR v dorostenecké kategorii
 • několik prvních a druhých míst na mezinárodních závodech v Itálii a Dánsku 50,100 a 200 P
 • Plavání mi dává pocit svobody, relaxace, přirozeného pohybu. Jsem ráda, že jsem se po letité pauze mohla k plavání znovu vrátit jako lektor plaveckých kurzů pro mateřské a základní školy a nyní také jako trenér oddílu ASC. Nic mě netěší víc než šťastné úsměvy dětí, jejich úspěchy a možnost podílet se na jejich plaveckém rozvoji, sportovním nadšení a vést je k týmové spolupráci a zodpovědnosti.
Michal MatulaTrenér plaveckého oddílu

Závodnímu plavání se věnuji v podstatě od malička. Se svým „mateřským“ plaveckým klubem jsem se účastnil řady tuzemských i zahraničních závodů. Na krajských přeborech jsem získal řadu medailí a ty zlaté zejména v mé nejoblíbenější disciplíně, kterou je znak.

Svůj tým jsem reprezentoval také na závodech Českého poháru a Mistrovství České republiky a svůj kraj Hlavní město Praha na Olympiádě dětí a mládeže ve Zlíně.

Ze své plavecké závodní kariéry jsem postupem času přešel k triatlonu, kterému se věnuji od svých patnácti let, kde mi má plavecká minulost přišla vhod. Poměrně záhy se mi podařilo za Českou republiku nominovat na závody Evropského poháru juniorů, stejně jako jsem měl možnost reprezentovat svůj kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Brně, tentokráte v triatlonu.

Plavání pro mě nadále zůstalo srdeční záležitosti. Nyní se mu věnuji nejen jako plavec, ale také jako trenér. Své trenérské dovednosti nezakládám jen na získávání trenérských certifikátů, ale především na studiu literatury, odborných časopisů a materiálů. Jsem trenér patřící k mladší generaci a jsem připraven svým svěřencům co předávat své zkušenosti.