Nejčastější dotazy ke kurzům plavání

Máme radost, že se zajímáte o naše kurzy plavání. Jaké dotazy dostáváme nejčastěji? Sepsali jsme vám je. Určitě v nich najdete odpověď i na své otázky. Pokud ne, neváhejte nás kontaktovat.

Plavání je stejně jako další pohybové aktivity přínosem pro správný rozvoj a posílení těla a to jak u dětí (od nejútlejšího věku) tak i u dospělých. U plavání je velkou předností zapojování celého těla, nikoliv jen některé části. Proto je vhodné i jako kompenzační aktivita k jiným sportům. Dalším přínosem je otužování a to i v krytých bazénech. U nejmenších dětí je to jedna z prvních sportovních aktivit, které vůbec může dítě zažívat a ještě navíc ve společnosti a za velké dopomoci rodiče, což přispívá i k utužování vztahu mezi rodičem a dítětem. V neposlední řadě se jedná o aktivitu, která velmi přispívá k bezpečnosti dětí u vody – získávají zdravý respekt z vody, ale také dovednosti, které mohou zachránit život dítěte.

Ideálně emailem na adrese zapisy@aquasportclub.cz, do emailu prosím uveďte pro zrychlení celého procesu datum narození (budoucího plavce) a stručné informace o jeho plaveckých zkušenostech a dovednostech a telefonické spojení na kontaktní osobu. Naše kurzy jsou určené pro děti od 6. měsíce.

Děti jsou do skupin rozděleny podle věku a plavecké dovednosti, při výběru skupiny je zohledňována i povaha dítěte a snažíme se maximálně vyhovět režimu dané rodiny. Z toho důvodu není možný zápis nového plaváčka online.

Ano, ale za předpokladu, že pro vašeho plaváčka je v nabídce více kurzů u různých instruktorek. Pak je výběr zcela na vás. Instruktorky mají pevně daný rozvrh lekcí, který nelze měnit dle přání rodičů. Snažíme se, aby všechny naše instruktorky a instruktoři měli dobrý vztah k dětem, byli trpěliví a tolerantní.

Ano, změna termínu plavání možná je a to v případě, že je v jiném vhodném kurzu volné místo. Vždy u změny kurzu spolu s rodičem zvažujeme všechna pro a proti takové změny.

Kurzy plavání jsou 2 v rámci jednoho školního roku. Od září do konce ledna a od února do konce června. Každý kurz má 20 lekcí. K omlouvání lekcí a výběru náhrad slouží náhradový systém, do kterého má každý rodič přístup. Také je možno lekce omlouvat pomocí SMS (návod najdete na průkazce). Aby byla lekce řádně omluvena a vznikl tím nárok na náhradu, je potřeba lekci omluvit nejpozději do 8 hodin do rána v den konání lekce.

Kurzy plavání se hradí celé (záloha a doplatek), nikoliv po lekcích. Na každou platbu je určený termín, do kterého musí být uhrazena. Platbu lze provést hotově na recepci nebo převodem na účet.

Potřeby pro rodiče jsou jednoduché – plavky, ručník. Dále záleží na každém – brýle, pantofle, plavecká čepice – nejsou povinné. Děti u nás plavou v plavkách a to i ti úplně nejmenší. Pro nejmladší plaváčky doporučujeme plavky z tenkého neoprenu (např. značka Splash about). Dále pro dítě potřebujete ručník (osušku) a hygienické potřeby, na které jste zvyklí. Plavecká čepice a brýle nejsou povinné, ale čím bude dítě starší, tím spíš bude brýle potřebovat. Boty vhodné k bazénu doporučujeme kvůli bezpečnosti. Neoprenové plavky, plavecké brýle i boty vhodné k bazénu lze zakoupit na naší recepci.

Pokud se jedná o kurzy dětí s rodiči, do bazénu jde vždy pouze jeden dospělý. Střídání doprovodu je na vaší úvaze a i instruktorka vám poradí s jeho vhodností. Střídání ale není možné během jedné lekce. U kurzů, kde plavou již děti samostatně, rodič dítě doprovází v šatně a sprchách a předává jej u dveří bazénu instruktorce/instruktorovi. Po ukončení lekce si opět dítě vyzvedává tamtéž. U těchto kurzů je možnost 2x za kurz lekci navštívit v předem určených termínech. Jakékoliv jiné návštěvy, náhledy, focení, natáčení apod. je vždy nutné konzultovat s instruktorkou/instruktorem a ostatními členy daného kurzu.

Lekce plavání trvají 30 nebo 45 minut. Záleží na zařazení dítěte do konkrétního kurzu. Na recepci se dostavte 20-30 minut před začátkem lekce, abyste se v klidu na plavání připravili (spěch nepřispěje k pohodě ve vodě) a po odplavání počítejte s dalšími 30-60 minutami, které jsou potřeba na aklimatizaci a na občerstvení pro vás i pro vaše dítě. K tomu je vám k dispozici herna a bistro.

Když přijdu s kočárkem, kam s ním? Parkoviště u našeho areálu je opravdu prostorné, parkovacích míst je vždy dost. Pro kočárky (eventuálně kola) je určena místnost uvnitř areálu, kam mají přístup pouze návštěvníci kurzů. I tak zde ale nenechávejte žádné důležité věci či cennosti.

Každý návštěvník dětské části areálu má k dispozici 2 skřínky. Jednu hned za vstupem, která slouží k odložení bot a vrchního oblečení (kabáty, bundy, čepice apod). Druhou již v šatně, která slouží k odložení všeho zbylého oblečení. V šatnách je dostatek přebalovacích pultů, ohrádek a nočníků pro co nejednoduší manipulaci s nejmenšími dětmi.

Vždy stav dítěte konzultujte s ošetřujícím lékařem dítěte. Ten vám doporučí, zda je tato aktivita vhodná či nikoliv. Z našich dlouhodobých zkušeností můžeme říci, že velké většině dětí s nějakým zdravotním problémem plavání prospívá. Děti s atopickým ekzémem, kterým je pokožka po plavání správně ošetřena, navštěvují kurzy plavání bez zhoršení jejich stavu. V našem areálu jsme přivítali již poměrně velké množství dětí, které s nějakou zdravotní komplikací (někdy i poměrně velkou) přišlo a úspěšně prošlo minimálně jedním kurzem. Pokud se pro plavání po konzultaci s lékařem rozhodnete, čím více informací sdělíte při zápisu a následně i instruktorce, tím lépe.

Voda v našich bazénech je čištěna pískovou filtrací, UV lampou a chlorem. Chlor je nezbytný ke zničení přítomných bakterií ve vodě. Také dochází pravidelně k čištění viditelných nečistot vysáváním. Kvalita vody je hlídána a pravidelně testována příslušnou hygienickou stanicí dle vyhlášky upravující hygienické požadavky na bazény.

Ano, k dispozici je pro vás bistro v dětské části areálu nebo bistro s výhledem na bazén 25 m. Zde si můžete pro vás i pro vašeho plavce občerstvení zakoupit na našem baru. Každý den je v nabídce polévka a teplé jídlo. Denní nabídku najdete na našich stránkách na celý týden dopředu. V bistru v dětské části jsou k dispozici jídelní židličky, lehátka pro nejmenší a mikrovlnná trouba sloužící pro ohřev pokrmů pro nejmenší. A pro kojící maminky je k dispozici kojící místnost (vchod z dámské šatny).

Odpovědět na tuto otázku je poměrně složité, záleží na tom, co si pod tímto pojmem představujete vy osobně. Při představě dítěte s několika nadlehčovacími pomůckami, které se někam „dohrabe“, tak to se „plavat“ naučí poměrně rychle. U nás se snažíme respektovat psychomotorický vývoj dětí a nijak ho neurychlovat. Všechny aktivity mají vést ke spokojenosti a radosti dítěte. Základní plavecké dovednosti se děti (i rodiče) učí nenásilnou formou hry. Každé dítě potřebuje být na vodu nejprve adaptováno (nevadí mu voda v obličeji, orientuje se pod vodou, nezmatkuje, dokáže se potopit, samostatně skočí do vody, splývá na hladině atd. – je celkově spokojené) a teprve pak začít s nácvikem plavecké lokomoce (cca ve 4-5 letech).

Prsa jsou pohybově a koordinačně nejsložitější plavecký způsob, takže aby se ho děti správně naučily, je potřeba, aby dospěly. Ve smyslu pohybovém i mentálním.

  1. přicházíme na recepci
  2. odevzdáváme recepční průkazku, dostáváme čipové hodinky
  3. vcházíme do dětské části plaveckého areálu, pokud přicházíme s kočárkem, hned za vstupem ho necháme v kočárkárně
  4. vyzouváme si za dveřmi boty, ukládáme je spolu s vrchními částmi oblečení do přidělené žluté skřínky
  5. odcházíme do šatny – pánské či dámské, do přidělené skřínky odkládáme všechno oblečení, s sebou si vezmeme pouze toaletní potřeby a ručník
  6. osprchujeme se bez plavek a umyjeme mýdlem (pokud plave již dítě samostatně – týká se to pouze jeho), úplně se odlíčím – 😊myslím na čistotu vody v bazénu😊
  7. odcházíme k bazénu
  8. čekáme před dveřmi bazénu, až nás instruktorka vyzve ke vstupu
  9. užíváme si lekci plavání 😊 nebo čekám na svého plaváčka na chodbě či odcházím ne dále než do bistra