Sportovní klub2018-02-07T11:43:28+00:00

Sportovní klub

Kdo jsme?

Náš sportovní klub byl založen na podzim roku 2015.

Hlavním cílem je umožnit dalším mladým sportovcům aktivně se vyvíjet v rámci závodního plavání, mít radost ze sportu, jako takového, a ze svých dosažených výkonů na základě tréninkové přípravy. Chceme rozšířit řady závodních plavců v ČR a účastnit se plaveckých, ale i triatlonových soutěží.

Od počátku roku 2016 se účastníme plaveckých závodů pro kategorie našich oddílových plavců. Hned od prvotního seznámení s plaveckými závody se naši plavci pravidelně umisťují na stupních vítězů a již v prvním roce dosahujeme na tituly přeborníka Prahy a kvalifikujeme se na nejvyšší soutěže v daných kategoriích Pohár a MČR.

Máme radost z dosažených výsledků našich mladých plavců a především zlepšující se techniky plavání všech našich závodníků.

Další informace ze sportovního klubu najdete na podstránkách v menu.

Otevřením menu v horní části displeje najdete další informace

Trenéři

Michal Andres
Michal Andres25 m bazén, plavecký oddíl
– trenér plavání II. třídy – specializační část
– rozhodčí III. třídy – plavání
– zdravotník zotavovacích akcí
– rozhodčí III. třídy – plavání
– certifikát metodika plaveckého způsobu motýlek
– certifikát metodika plaveckého způsobu znak

kontakt: 602 316 373, [email protected]

Závodnímu plavání jsem se začal věnovat v 7 letech, kdy mě k plavání přivedl můj otec, který stále aktivně trénuje ve známém pražském oddíle v Praze. Po absolvování plavecké přípravky jsem pokračoval v plavání na plavecké sportovní škole v Sázavské ulici, kde moje plavání začalo nabírat vážnějších rozměrů s 11ti tréninky za týden. Tento dril se, jak u mě, tak u celého teamu, začal projevovat na výsledcích. S naší sportovní třídou jsme několikrát vyhráli první místo v plaveckých závodech sportovních škol ČSSR.

Moje osobní plavecké úspěchy se datují do žákovských kategorií:

• několikanásobný přeborník Prahy na 100 a 200 M
  • 4. místo na 100M a 200M na MČR v několika žákovských kategoriích
  • 7. místo na MČSSR na 200 M
  • člen žákovské štafety na 10×50 VZ, která držela mnoho let rekord ČSSR
  • člen prvoligového družstva Bohemians Praha

Vodní pólo

• člen teamu Bohemians Praha – Národní liga – pravidelné umístění do třetího místa

Triatlonu jsem se věnoval závodně i rekreačně, největším úspěchem je 12. místo na Pražském triatlonu ve své kategorii.

„Aktivně“ jsem se sportu v těchto disciplínách věnoval do svých 28 let. K plavání jsem se opět vrátil až jako hlavní trenér Sk ASC, nově vybudovaného oddílu.

Kateřina Kadlecová
Kateřina Kadlecová25 m bazén, plavecký oddíl
– trenér plavání III. třídy
– učitel plavání C

Se závodním plaváním jsem začala relativně pozdě, až v 11ti letech, v SK Slavia Praha. V průběhu 3 let jsem se dostala mezi nejlepší plavce v kraji ve svém ročníku. Mezi mé disciplíny patřily 100Z, 200Z, 50VZ (přeborník Prahy), 100VZ a 200VZ. Medailové výsledky byly podmíněny náročnou tréninkovou přípravou – 9 tréninků týdně ve vodě a 2 suché přípravy. S koncem základní školy jsem přešla z SK Slavia Praha do týmu Vodních staveb Praha a začala jsem studovat na sportovním gymnáziu, kde jsem byla zařazena do tréninkové skupiny jako údajně „velký talent“. Bohužel jsem z různých důvodů kariéru závodní plavkyně ukončila dříve, než jsem stihla nějakým způsobem výrazněji zúročit mé vlohy pro plavání, což mne dodnes mrzí. Jsem velice ráda, že jsem se k plavání opět vrátila (i díky synovi) v Sk ASC jako trenér.

Martina Kaltounková
Martina Kaltounková25m bazén, plavecký oddíl
– cvičitel plavání II. třídy
– studentka pedagogické fakulty oboru tělesná výchova a sport

S plaváním jsem začala již ve školce, a protože mě plavání natolik bavilo, začala jsem chodit na kroužek plavání do plavecké školy Delfínek a začala jsem se plavání věnovat víc. Plavala jsem za Vodní stavby. Mezi mé nejoblíbenější disciplíny patřilo 50VZ a 100P. 100P byla disciplína, která mě bavila asi nejvíc a dostala jsem se s ní i na republiku. V té době jsem se nevěnovala jen plavání, hrála jsem tenis a volejbal a bavila mě také atletika. Nakonec zvítězila vášeň pro kolektivní sport volejbal, kde jsem hrála 1.ligu za tým SKŠ Mikulova. Volejbalu se aktivně věnuji dodnes.

K plavání jsem se opět vrátila až na vysoké škole, kde jsem studovala tělesnou výchovu a sport. Účastnili jsme se vysokoškolské plavecké ligy, kde jsem zjistila, že mi plavání chybí, a proto jsem si při škole udělala cvičitele plavání a začala se věnovat malým plaváčkům, kterým voda ještě nic neříkala. Práce s dětmi mě moc baví a jsem ráda, že jsem se tímto způsobem k plavání vrátila.